Dobry i wygodny fotel biurowy to jedno z podstawowych narzędzi pracy biurowej. Odpowiednio dobrany sprawia, że pracownik może wydajniej pracować i – co szczególnie istotne – nie uskarża się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Krzesło biurowe powinno posiadać wszystkie niezbędne atesty oraz minimum pięcioletnią gwarancję. Jakie jeszcze cechy są ważne?

Ergonomiczne parametrycechy-dobrego-fotela-biurowego

Powiedzmy to głośno i wyraźnie – odpowiednio skonstruowane krzesło biurowe jest ważnym wyznacznikiem komfortowej pracy. Aby nie męczyło kręgosłupa, powinno być zaprojektowane w zgodzie ogólnymi zasadami ergonomii to znaczy: być stabilne, posiadać odpowiednią wielkość siedziska i oparcie, płyty siedziska powinny być w odpowiedni sposób wyprofilowane, a krzesło mieć zamontowane wygodne podłokietniki.

Przewiewny materiał

Dobry i komfortowy fotel biurowy to taki, który wykonany został z materiałów przepuszczających powietrze. Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania unikniemy – zwłaszcza w upalne letnie dni – uczucia pocienia się i przyklejania do jego powierzchni. Oczywiście najlepiej jeżeli materiał wykonany będzie z prawdziwej bawełny, niemniej ta jest wyjątkowo trudna w utrzymaniu czystości. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór innych przepuszczających powietrze materiałów i to właśnie na nich warto się koncentrować podczas poszukiwań idealnego fotela.

Podłokietniki

Profesjonalne krzesło biurowe powinno także posiadać najwyższej jakości podłokietniki. Swoje poszukiwania najlepiej kierować w kierunku modeli, umożliwiających ich swobodną regulację. Trzeba pamiętać, że wygodny fotel, to wyjątkowo ważny mebel w każdym pokoju biurowym. To właśnie na nim spędzamy każdego dnia od kilku do kilkunastu godzin, dlatego też nie warto na nim oszczędzać. Tańsze modele nie są przystosowane do długiej pracy, a co za tym idzie, nie są w stanie ochronić nas przed bólami kręgosłupa.