Bardzo często zdarza się, że osoby pracujące w biurach uskarżają się na nasilające się bóle pleców i szyi. Trzeba jednak pamiętać, że elementem, który ma największy wpływ na komfort pracy jest odpowiednio dobrany fotel. Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór foteli biurowych. Jak znaleźć najlepszy model i na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury naszego artykułu! Mamy nadzieję, że okaże się pomocny.

Regulacja wysokości

Odpowiednio dobrany fotel biurowy, to taki, który posiada wbudowaną możliwość regulacji wysokości. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne dopasowanie wysokości siedziska względem biurka i umożliwia prawidłowe ułożenie stóp na podłodze.

Podstawa fotela

Przy pracy biurowej standardem są fotele obrotowe, na kółkach, posiadające podłokietniki i regulację wysokości. Dzięki wyposażeniu krzesła biurowego w jezdną podstawę, możliwa jest swobodna zmiana położenia względem zajmowanego stanowiska pracy. Idealnie, jeżeli fotel posiada pięcioramienną podstawę, ponieważ jest ona o wiele bardziej bezpieczna niż podstawa czteroramienna. Ponadto dzięki możliwości wykonania obrotu – wraz z fotelem – zwiększa się poziom bezpieczeństwa osoby siedzącej, zwłaszcza w sytuacjach, w których występuje konieczność sięgnięcia do elementów znajdujących się poza zasięgiem standardowej pozycji.

Oparcie

Dzięki odpowiednio dobranemu oparciu możliwe jest skuteczne odciążenie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy w trakcie siedzenia. Dobrane w nieprawidłowy sposób, będzie powodowało spłycenie krzywizn kręgosłupa. Ponadto warto wiedzieć, że idealne odchylenie to takie, które posiada wartość ok. 10-15 stopni.

Pamiętaj!

Pamiętaj, że fotel biurowy to niezwykle ważne stanowisko pracy. Jego odpowiednie dobranie sprawi, że Twoi pracownicy będą bardziej efektywni i nie będą uskarżali się na różnorodne dolegliwości zdrowotne, w tym przede wszystkim bóle pleców, szyi i nadgarstków.