Wielogodzinne rozgrywki przed komputerem – pomimo że są bardzo przyjemne – mogą skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, do których zaliczyć należy chociażby: bóle kręgosłupa, nadgarstków czy szyi. Dobrze już na samym początku zdać sobie sprawę, że tych i wielu innych dolegliwości można uniknąć, stosując się do kilku prostych zaleceń. Jednym z nich jest zakup specjalnego fotela gamingowego, który zapewni odpowiedni odpowiedni komfort w trakcie gry. Jak go wybrać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Obicie

Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór foteli gamingowych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą m.in. tkaniną obiciową. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że najlepiejw przypadku graczy sprawdza się połączenie siatki i tkaniny, ponieważ gwarantuje najlepszą wentylację i wygodę.

Cechy dobrego krzesła gamingowego

Prawdziwy gracz spędza na rozgrywkach po kilka godzin dziennie. Niestety – po pewnym czasie może on odczuwać przykre dolegliwości, które niesie za sobą przebywanie w nienaturalnej dla ciała pozycji. Wybierając krzesło gamingowe warto więc zadbać o to, aby było ono nie tylko wygodne, ale i wyprofilowane w taki sposób, żeby stanowiło prawidłowe podparcie dla kręgosłupa oraz kończyn – górnych i dolnych. Idealnie również, jeżeli fotel gamingowy wyposażony jest w zagłówek i podłokietniki. Najogólniej rzecz ujmując, dobre krzesło do gier, to takie, które odznacza się funkcjonalnością, komfortem użytkowania i ergonomią.

Kup raz, a dobrze!

W trakcie poszukiwań idealnego fotela gamingowego, należy pamiętać również o estetyce jego wykonania. Dobrze dobrany model powinien tworzyć spójną całość z posiadaną aranżacją wnętrza. Pamiętajmy, że ani ergonomiczna konstrukcja, ani komfort użytkowania nie sprawią nam odpowiedniej dozy radości, jeśli fotel będzie wykonany w nieestetyczny sposób.